Laseroterapia – KaVo KEY Laser

Key Laser 3+ firmy KaVo to wielofunkcyjne urządzenie, które znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach stomatologii. Charakteryzuje się unikalną funkcją autodetekcji – system feedback – który pozwala na automatyczne odróżnianie tkanek zdrowych od chorych. Promień lasera działa tylko tam, gdzie jest to konieczne gwarantując bezpieczny, precyzyjny i skuteczny zabieg. Dzięki niemu leczymy zęby bezboleśnie, bezdotykowo i bezgłośnie.

KaVo KEY Laser 3 jest jedynym laserem przeznaczonym do częstych i wyczerpujących zabiegów dentystycznych. Znajduje zastosowanie zarówno w periodontologii, tradycyjnym leczeniu, endodoncji (leczenie kanałowe zębów) i chirurgii.

Unikalny feedback (system kontroli zwrotnej) pozwala na szybką diagnozę i, jeśli to konieczne, opracowanie ubytku. Selektywne usuwanie kamienia nazębnego wykorzystuje system feedback do kontroli, tak by pozostawić nienaruszoną strukturę korzenia.

Częstotliwość uderzeń impulsu lasera w KaVo KEY Laser 3 jest tak krótki, że niemożliwe staje się osiągnięcia progu nerwowej reakcji bólowej. Nie istnieje wiec potrzeba znieczulania pacjenta. Dodatkowo końcówka nie wibruje i nie wydaje żadnych drażniących dźwięków.

KaVo KEY Laser 3 skutecznie usuwa mikroorganizmy. Rezultatem wysokiej absorpcji wody przez promień lasera jest zakłócenie środowiska wewnętrznego w komórkach bakteryjnych. Komórka bakteryjna jest wypełniona płynem, więc jej błona komórkowa pęka i w ten sposób ją niszczy.

 

Zalety: